EXFOLIANTY

Zpět na21. 02. 2020 Články
Celý tento týden věnujeme hydrataci pleti pomocí hydratačních a zvláčňujících přípravků. Aby však byl proces hydratace účinný, je třeba pleť a pokožku připravit. Včera jsme si povídali o tom, jak skvěle dokáže aktivní uhlí zbavit pleť toxinů a nečistot v pórovité oblasti. Dalším velmi dobrým způsobem, jak připravit pleť na hydrataci, je peeling.

Co je to vlastně exfoliace pleti? :-)

Exfoliace je proces, který také pomáhá zbavit pleť nečistot, kožního mazu a různých nánosů, ale především odumřelých kožních buněk. Pokožka se přirozeně zbavuje milionů kožních buněk každý den. S přibývajícím věkem se však tento přirozený proces uvolňování zpomaluje nebo dokonce zastavuje.
Pokožka se stává matnou, vrásčitou a ztrácí svůj přirozený zářivý vzhled.
Pokud proces exfoliace a obnovy kožních buněk neprobíhá, můžete pleť pokrýt sebelepšími hydratačními krémy, zanášení se nezastaví a požadovaného efektu nedosáhnete. Ani ten nejlepší make-up, který vám zaručí úžasný vzhled, se nedostaví ve stejné míře.

Jaké jsou hlavní výhody exfoliace?

???? zbavuje pleť odumřelých kožních buněk
???? obnovuje tvorbu buněk
???? zlepšuje pronikání do pokožky, což v praxi znamená, že umožňuje produktům péče o pleť proniknout do hlubších vrstev pokožky, a tím ji lépe čistit, vyživovat a hydratovat
???? vyrovnává tón pleti
Jak tedy podpořit obnovu buněk?

Existují dvě základní formy exfoliace:

???? MECHANICKÝ
Pro tuto formu potřebujete buď nástroj, který má strukturovaný povrch, jako je kartáč na obličej s přírodními štětinami, houba nebo drsnější hadřík, nebo peeling na obličej v podobě různých fyzikálních exfoliačních přípravků. V tomto případě je skvělou zprávou, že takové exfoliační složky snadno najdete i v přírodní podobě.
Mezi nejčastěji používané přírodní fyzikální exfolianty patří např:
???? jahodová semínka
???? mleté skořápky vlašských ořechů
???? mleté meruňkové skořápky
???? mleté mandlové skořápky
???? mletá pemza v prášku
???? jojobové kuličky
???? kosmetické jíly

Nebo dokonce potravinové doplňky, jako např:
???? hrubá mořská sůl
???? krystalový cukr
???? mletá kávová zrna

Exfoliaci se doporučuje provádět 2 až 3krát týdně, přičemž exfoliační směs nanášejte jemnými krouživými pohyby, jako byste chtěli pokožku jemně masírovat a exfoliovat. Pocit je patrný již po prvním exfoliačním použití, ale nenechte se tímto super nástrojem zahltit. Pokud budete exfoliaci provádět příliš často nebo příliš šetrně, můžete sobě a zejména své pleti způsobit více škody než užitku. Nadměrná exfoliace může mít za následek opětovně mdlou, namáhanou pleť, v extrémních případech dokonce zarudnutí, zvýšenou citlivost a dokonce i kožní mikrozranění.
Se vším, i s tím přírodním, tedy s mírou.

TIP: Každodenního jemného tělového peelingu můžete dosáhnout přidáním exfoliačních složek do produktů péče o pokožku, jako jsou mýdla nebo sprchové gely.

???? CHEMICKÉ
Chemický peeling proniká o něco hlouběji. Chemické exfoliační přípravky působí na povrchu pokožky a jemně rozpouštějí vazby mezi odumřelými kožními buňkami. Tento typ exfoliace vytváří jemnější a hladší pokožku, která je pak zářivá a lesklá.
Ačkoli se nazývá chemický, je prováděn přírodními složkami, samozřejmě je nutné vybírat ty nejkvalitnější a pozitivní stránkou je, že jeho aplikace není drsná a nehrozí vznik mikrotrhlinek v pokožce.
Nejčastějšími složkami bývají hydrokyseliny a také některé enzymy, nejznámější složkou je kyselina mléčná, ale v receptech najdete i ovocné kyseliny nebo samotné mléko.
A jak vidíte, ani muži se péči o pleť nevyhýbají ???? Možná jsou někdy důslednější než my ženy ????????



Článek pro vás připravila

Martina Oboňová



V případě jakýchkoli postřehů nám neváhejte napsat na marketing@handymade.sk

Zdroje:
https://www.annmariegianni.com/top-25-natural-exfoliating-ingredients-for-more-radiant-skin/