NOVINKY v nabídce.
Nakúp ešte za 23,50€a dopravu máš zadarmo
Ešte u nás nemáte účet?
Coco-Caprylate/Caprate je lehký, „suchý“ rostlinný emolient – směs esterů vznikající esterifikací mastných alkoholů z kokosového oleje s kaprylovou a kaprinovou... celý popis
959,00 Kč s DPH
Coco-Caprylate/Caprate je lehký, „suchý“ rostlinný emolient – směs esterů vznikající esterifikací mastných alkoholů z kokosového oleje s kaprylovou a kaprinovou kyselinou (C8/C10). V kosmetice se používá jako moderní alternativa k silikonům: zlepšuje roztíratelnost, snižuje mastný pocit a dodává produktu příjemný, sametový skluz bez těžkého filmu.
Ano, často se používá ke zjemnění skluzu a pocitu „uhlazených“ vlasů. Nechová se však zcela identicky jako silikony – výsledek závisí na celé receptuře a typu vlasů.
Ano, patří mezi emolienty, které výrazně zlepšují senzoriku olejových směsí a pomáhají vytvořit sušší, lehčí finiš.
Může změnit viskozitu a chování olejové fáze. Při vyšším dávkování je vhodné ověřit stabilitu (cykly teplo/chlad, centrifuga) a podle potřeby upravit emulgátor nebo podíl tuků.
Ano, zlepšuje skluz a komfort při aplikaci. U tyčinek však může změkčit strukturu, proto je vhodné doladit poměr vosků a tvrdých másel.
Často se používá v lehkých emulzích a „suchých“ olejích, vhodnost však závisí na individuální toleranci a celkovém složení. U problematické pleti se doporučuje testovat finální produkt na menší ploše.
Podívejte se také na další emolienty v nabídce Handymade.sk.