100,00 Kč
(100,00 Kč / kg)
1 498,00 Kč
(59,92 Kč / kg)
450,00 Kč
(90,00 Kč / kg)
65,00 Kč
(65,00 Kč / kg)
1 111,00 Kč
(44,44 Kč / kg)
265,00 Kč
(53,00 Kč / kg)
57,00 Kč
(57,00 Kč / kg)
970,00 Kč
(38,80 Kč / kg)
255,00 Kč
(51,00 Kč / kg)
32,00 Kč
(32,00 Kč / kg)
130,00 Kč
(26,00 Kč / kg)
32,00 Kč
(32,00 Kč / kg)
130,00 Kč
(26,00 Kč / kg)
30,00 Kč
(30,00 Kč / kg)
262,00 Kč
(26,20 Kč / kg)
125,00 Kč
(125,00 Kč / kg)
2 375,00 Kč
(95,00 Kč / kg)
575,00 Kč
(115,00 Kč / kg)
105,00 Kč
(105,00 Kč / kg)
2 100,00 Kč
(84,00 Kč / kg)
Kosmetické soli mají své nezastupitelné místo nejen při výrobě koupelových přípravků, ale také v péči o pleť a v údržbě a čištění domácnosti. Zjistěte více o nejběžnějších typech kosmetických solí a o jejich využití nejen v kosmetice, ale i v péči o pleť pro vaši domácnost.
Zdroj: Čtěte více
Pod pojmem kosmetické soli si mnozí nejčastěji představí koupelové soli. A to je také jedno z nejčastějších použití kosmetických solí. Do koupele lze použít téměř všechny druhy solí. Viz přehled níže.
Koupelové soli nemusí být složité, v podstatě stačí vyndat oblíbené kosmetické soli a rozpustit je ve vodě do koupele. Pokud však chcete být kreativnější nebo obdarovat své blízké, koupelové soli lze snadno okořenit.
Jednou z metod, jak si vyrobit vlastní originální koupelové soli, je použití esenciálních olejů. Sůl přidanou do koupele jednoduše nakapejte. Další možností je použít vonné oleje a obohatit tak koupelové soli o různé citrusové a exotické variace.
Koupelové soli můžete také obarvit. Nejběžnějším způsobem je použití slídových prášků, které přimícháte do koupelových solí. Můžete také sáhnout po ovocných prášcích. Aktivní uhlí je jak barvivem, tak účinnou látkou s čisticími účinky. V případě ovocných prášků dbejte na to, aby se nespotřebovaná sůl nedostala do kontaktu s vodou, jinak by se v ní množily mikroorganismy, nebo pro jistotu použijte konzervační prostředek.
Kosmetické soli můžete také smíchat s bylinkami a vytvořit si tak relaxační koupel. Opět platí, že uchovávejte tyto nespotřebované soli mimo dosah vlhkosti, jinak by bylinky mohly zplesnivět.
Pokud chcete pokožku výrazněji ošetřit, smíchejte kosmetické soli s malým množstvím vybraného oleje. Tímto způsobem získáte výživnou směs pro vaši pokožku. Při vystupování z koupele však buďte opatrní - oleje způsobí kluzký povrch a hrozí nebezpečí uklouznutí.
Peelingy mohou obsahovat také soli. Zde vždy sáhněte po jemnějších druzích soli (tj. jemně mleté kosmetické soli), abyste zbytečně nedráždili pokožku. To se vyplatí zejména v případě, že peelingové soli používáte na citlivé části těla.
Do peelingů můžete opět přidávat esenciální oleje. Velmi oblíbenou kombinací je směs kosmetických solí a rostlinných olejů. Směs můžete samozřejmě také obarvit, např. pomocí slídových prášků.
Pokud chcete, aby vaše peelingy byly pevnější, můžete kromě olejů sáhnout také po rostlinných máslech. Ty rozpustíte společně s oleji a poté smícháte se solí a dalšími přísadami.
Kosmetické soli lze použít také k tomu, aby byla domácí mýdla dekorativnější a zajímavější. Kosmetické soli se nejčastěji používají k pokrytí povrchu mýdla, kde slouží nejen jako dekorace, ale díky obsahu minerálů také pomáhají vyživovat pokožku. Kosmetické soli lze použít na povrch mýdel vyrobených z hydroxidu, stejně jako těch vyrobených z mýdlové hmoty.
Šumivé bomby jsou skvělým dárkem, který nejen dobře vypadá zabalený v krabičce, ale je efektní i při samostatném použití. Šumivé bomby se při kontaktu s vodou rozpadají a uvolňují látky, které obsahují, do koupele. Mezi tyto látky patří kosmetické soli.
Jemně mleté kosmetické soli, například epsomská sůl, se přidávají přímo do směsi. Hrubozrnné se umístí na dno formy, pokryjí se hmotou a vytvoří tak na povrchu šumivé bomby ozdobu. Alternativně lze do směsi přidat i malé množství.
Epsomská sůl
Epsomská sůl se od tradiční kuchyňské soli liší tím, že jejím základem není sodík, ale hořčík. Konkrétně se jedná o síran hořečnatý, z něhož se epsomská sůl vyrábí. Epsomská sůl je jednou z kosmetických solí, kterou oceníte po náročné sportovní aktivitě, a to i v případě, že máte unavené svaly - koupel s epsomskou solí pomáhá uvolnit a zregenerovat svaly.
Epsomská sůl je jednou z kosmetických solí, které můžete používat nejen ve vaně. Je oblíbenou složkou tělových peelingů, a to díky tomu, že se nejčastěji vyskytuje jemně mletá. Oceníte ji také v peelingu na nohy - pomáhá odstraňovat odumřelou kůži na chodidlech.
Mořská sůl
Mořská sůl je jednou z nejznámějších kosmetických solí. Získává se jednoduše - odpařováním mořské vody nebo vody z mořských jezer. Mořská sůl je bohatá na řadu minerálů, včetně draslíku a hořčíku, a její obsah, a tedy i barva, se liší podle místa jejího původu nebo velikosti zrn.
Hrubozrnná mořská sůl je skvělou přísadou do koupele a hodí se také k výrobě mýdel a šumivých bomb. Má také antibakteriální a detoxikační účinky. Díky obsahu minerálů pomáhají koupele s mořskou solí také podporovat relaxaci a spánek.
Kosmetické soli obsahují jemně mletou mořskou sůl. Díky svým menším částicím je vhodná zejména v kosmetice. Je vhodná do tělových peelingů a podobně. Mořskou sůl můžete použít také v přípravcích na vlasy, oblíbené jsou spreje s mořskou solí, které dodávají vlasům sváteční nádech.
Himálajská sůl
Himálajská sůl je zajímavý druh soli, který se vyznačuje zrníčky s červeným, růžovým nebo bílým odstínem. Toto zabarvení dodává himálajské soli vysoký obsah minerálů, jako je hořčík, draslík, vápník a především železo.
Himálajská sůl je kosmetická sůl, kterou lze nalézt rozemletou na různou tloušťku. Jemně mletá himálajská sůl je vhodná pro použití v kosmetice díky svým antibakteriálním a detoxikačním vlastnostem.
Hrubě mletou himálajskou sůl lze naopak použít v lázních, při výrobě koupelových solí a k dekoraci povrchu mýdel a šumivých bomb. Himálajská sůl opět v koupeli přináší blahodárné účinky na pokožku - díky svým antibakteriálním účinkům pomáhá v boji proti akné
a má čisticí účinky.
Sůl ocení i vaše myčka nádobí. Sůl do myčky nádobí ve formě krystalů je klasifikována jako průmyslová sůl, tj. není určena pro použití v kosmetických přípravcích.
Výhodou používání soli do myčky je, že změkčuje vodu a chránítak myčkupřed usazováním vodního kamene. Sůl do myčky je čistý chlorid sodný, který rovněž přispívá k čistotě a lesku nádobí.