Pudrový minerální make-up

Zpět na11. 04. 2022 Návody

Pudrový minerální make-up z přírodních složek rozjasní vaši pleť a ochrání ji před vnějšími vlivy. Vytvořte si takový make-up podle našich pokynů

Také hledáte ve světě make-upu přirozenější alternativu, která neobsahuje desítky neznámých složek? Vyzkoušeli jste už minerální make-up? Pudrový minerální make-up je způsob, jak rychle zakrýt nedokonalosti nebo rozjasnit a sjednotit pleť. Můžete ho použít místo pudru nebo dokonce zvýšit jeho krytí změnou poměru složek.

Práškový minerálny makeup v rôznych odtieňoch pleti leží v plastových kelímkoch na bielom pozadí.

PUDROVÝ MINERÁLNÍ MAKE-UP - SLOŽENÍ

Výroba pudrového minerálního make-upu je založena na bezbarvé bázi, která je doladěna vhodnými pigmenty. Připravili jsme pro vás recepturu několika základních odstínů. Pokud však chcete dosáhnout dokonalého souladu make-upu s vaší pletí, můžete si jednoduše namíchat odstín přesně podle svých představ.

Suroviny na výrobu práškového minerálneho makeupu v hnedých papierových sáčkoch na bielom pozadí.

ZÁKLAD PRO MINERÁLNÍ MAKE-UP:


Složení v %

Oxid zinečnatý 57 000

Oxid titaničitý, olej 21 500

Slída serecit 21,500

Práškový kelímek ---

SLOŽENÍ PRÁŠKOVÉHO MENIRÁLU - POSTUP

1. Dezinfikujte veškeré náčiní a nádoby, např. ethanolem, noste respirátor, protože budete pracovat s práškovými surovinami, které se mohou šířit vzduchem a dráždit dýchací cesty.
2. Odvažte všechny přísady potřebné pro základ práškového make-upu do nádoby na barvy nebo podobného nádobí. Důkladně rozetřete.
3. Přidejte pigmenty - vyberte si z níže uvedených předpřipravených odstínů nebo si namíchejte vlastní.
4. Směs dobře promíchejte gumičkou, aby se pigmenty rovnoměrně rozprostřely po celém podkladu.
5. Naplňte do kelímku na pudr nebo podobné nádoby.

PUDROVÝ MINERÁLNÍ MAKE-UP - ODSTÍNY

Níže najdete seznam pěti odstínů, ze kterých si můžete vybrat, pokud nechcete věnovat čas přípravě vlastního. Případně si můžete připravit jeden z odstínů a poté jej mírně upravit přidáním dalších pigmentů nebo podkladové báze tak, aby odpovídal vašemu odstínu pleti. Množství pigmentů je vždy přepočítáno na 12 gramů podkladové báze.

1 Světlá pleť s červenými tóny
Oxid železitý - žlutý 0,41 g
Oxid železitý - hnědý 0,08 g
Oxid železitý - červený 0,06 g
Oxid chromitý - zelený 0,02 g

2 Světlá pleť s teplými tóny
Žlutý oxid železitý 0,8 g
Oxid železitý - hnědý 0,13 g
Oxid železitý - červený 0,07 g

3 Světlá pleť s neutrálními tóny
Žlutý oxid železitý 0,56 g
Oxid železitý - hnědý 0,51 g
Oxid železitý - červený 0,08 g

4 Tmavá pleť s teplými tóny
Žlutý oxid železitý 1,31 g
Oxid železitý - hnědý 0,22 g
Oxid železitý - červený 0,16 g
Oxid chromitý - zelený 0,1 g

5 Tmavá pleť se studenými tóny
Oxid železitý - žlutý 1,68 g
Oxid železitý - hnědý 0,08 g
Oxid železitý - červený 0,26 g
Ultramarínová modř 0,02 g

Práškový minerálny makeup a jeho rozličné odtiene sú položené na bielom pozadí v plasotvých priehľadných kelímkoch otočených hore dnom.

PUDROVÝ MINERÁLNÍ MAKE-UP - VLASTNÍ ODSTÍN

Chcete si připravit vlastní odstín minerálního make-upu? Je to možné, chce to jen trochu trpělivosti, ale po chvíli si určitě vykouzlíte minerální make-up, který přesně sedne vašemu odstínu pleti.


Při přípravě vlastního odstínu je dobré pracovat na denním světle, mít po ruce zrcadlo a větší štětec na líčení, například kabuki. Takto budete make-up nanášet na pleť v přestávkách mezi přidáváním pigmentu, abyste přímo viděli, kdy dosáhnete svého odstínu. Je dobré si odvážit a zapsat množství přidaných pigmentů, abyste mohli v budoucnu líčení zopakovat.


Například na začátku zvažte každý balíček pigmentů, zapište si hmotnost a pak znovu na konci, po dokončení líčení. Rozdíl bude představovat množství použitých pigmentů.

PUDROVÝ MINERÁLNÍ MAKE-UP S VLASTNÍM ODSTÍNEM - POSTUP

1. Opět vydezinfikujte všechny nástroje a nádoby, se kterými budete pracovat, například etanolem, nasaďte si respirátor.
2. Připravte si 12 g podkladové báze pod pudrový make-up pro odlíčení.
3. Přidejte malé množství žlutého, hnědého a červeného pigmentu (na špičku špachtle), dobře rozetřete v odlíčovací bázi.
4. Vyzkoušejte odličovač na pleti a poté jej upravte:
- Pokud je vaše pleť náchylná k zarudnutí, přidejte malé množství oxidu chromitého (zelený pigment), abyste neutralizovali červenou barvu.
- Pokud máte výrazně studený podtón (poznáte to například podle modrých žilek na zápěstí), přidejte malé množství modrého pigmentu (ultramarín).
- Pokud je váš make-up příliš žlutý nebo oranžový, přidejte malé množství červeného pigmentu.
- Pokud chcete make-up se silnějším krytím, přidejte několik gramů (čajovou lžičku) oxidu titaničitého.
- Pokud je make-up příliš tmavý, přidejte lžičku oxidu zinečnatého.
- Pokud je make-up příliš světlý, přidejte malé množství hnědého oxidu, pokud potřebujete make-up jen trochu ztmavit, přidejte žlutý oxid.
- Pokud je make-up příliš růžový, přidejte žlutý pigment.
5. Po každém přidání pigmentu nebo jiné látky nezapomeňte směs v mixéru dobře promíchat a vyzkoušejte odstín na pleti.

Žena používajúca práškový minerálny makeup spolu s kozmetickým štetcom. Žena sa usmieva a stojí pred modrým pozadím.

PUDROVÝ MINERÁLNÍ MAKE-UP - SLOŽKY A JEJICH VÝZNAM

Každá ze složek pudrového minerálního make-upu je důležitá pro dobrou aplikaci a funkci minerálního make-upu. Pojďme se na jejich vlastnosti podívat blíže.

OXID TITANIČITÝ

V mnoha make-upech najdete oxid titaničitý právě pro jeho krycí schopnost, intenzivní bílou barvu, která nechává vyniknout pigmentům, a tento oxid zlepšuje aplikaci make-upu na pleť. Chcete-li tedy zvýšit krycí schopnost, můžete mírně zvýšit podíl oxidu titaničitého ve směsi. Na druhou stranu příliš velké množství oxidu titaničitého může způsobit, že make-up vytvoří na pleti viditelnou vrstvu a bude celkově vypadat nepřirozeně. Také pokud chcete zvýšit podíl oxidu titaničitého, udělejte to v malých dávkách.

OXID ZINEČNATÝ

Oxid zinečnatý je jemný bílý prášek, který rovněž přispívá k dobrému krytí, zvýraznění pigmentu a rozjasnění pleti ve výrobcích, i když ne ve stejné míře jako oxid titaničitý. Stejně jako oxid titaničitý je však součástí minerálních opalovacích krémů, protože má určitý SPF faktor, ale přesnou hodnotu lze určit pouze laboratorní analýzou.

SERECITE MICA

Serafitová slída nemá úplně stejné vlastnosti jako slídové prášky používané jako barviva v kosmetice. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že serecitová slída není tak intenzivně lesklá a třpytivá jako běžné slídové prášky, má také bílou až mírně šedou barvu. Její hlavní úlohou v kosmetice je dodávat pleti velmi jemný lesk, který pomůže rozjasnit pleť, protože pomáhá lépe odrážet světlo od pokožky. Tím také částečně maskuje nedokonalosti a zároveň pomáhá zlepšit přilnavost make-upu k pleti, takže na obličeji vydrží déle bez nutnosti retušování.

KYSELINA ŽELEZNÁ

Oxidy železa se vyrábějí v několika barevných variantách, zejména ve žluté, hnědé, červené a černé. Protože neobsahují třpytivé částice jako slídové pudry, jsou pro make-up obzvlášť vhodné, protože dodávají výrobku barvu bez nadměrného lesku.


Oxid železa má stejné složení jako rez - kosmetické pigmenty však nebyly získány ze skutečné rzi, ale jsou připraveny v laboratoři, aby byly čisté a nekontaminované. Pro správné zapracování těchto pudrů do make-upu je nutné použít hmoždíř a tlouček nebo malý elektrický mlýnek na kávu.

OXID KŘEMIČITÝ

Oxid chromitý se svou sytě zelenou barvou je ideální přísadou proti nežádoucím červeným odstínům. Díky schopnosti zelené barvy neutralizovat červenou se přídavek oxidu chromitého hodí, pokud má vaše pleť sklony k zarudnutí. Využijete ho také při výrobě korektorů pro problematickou pleť, například pro pleť s vyrážkami, které jsou často zarudlé.


Oxid chromitý pomáhá zakrýt zarudnutí jen v malém množství, příliš mnoho zeleného pigmentu v make-upu může zkazit celkový odstín výrobku.

ULTRAMARINE

Nádherná tmavě modrá barva ultramarínu skvěle doplňuje pleť s chladnými podtóny. To, že má vaše pleť spíše chladný než teplý podtón, poznáte například podle toho, že stříbrné šperky vypadají spíše jako stříbrné než zlaté, nebo že vaše zápěstí má spíše modré než zelené cévy. Pokud máte teplejší tón pleti, nepřidávejte ultramarín, ale zvolte žluté a červené pigmenty. Ultramaríny najdete také ve fialových nebo růžových odstínech.

UPOZORNĚNÍ

Jak již bylo zmíněno, můžete experimentovat s domácími recepty, abyste dosáhli požadovaných vlastností. Konečný výsledek však může ovlivnit mnoho faktorů, jako je vlhkost, teplota, kvalita přísad a skladování.


Před použitím jakékoli suroviny k výrobě kosmetického přípravku se seznamte s jejími vlastnostmi, doporučeným dávkováním, podmínkami skladování nebo bezpečného zacházení. Každá surovina může u citlivých jedinců vyvolat alergickou reakci, proto doporučujeme před použitím výrobku zjistit, zda netrpíte alergií na některou ze surovin nebo na celý výrobek, např. kožním testem.


Pokud máte velmi citlivou pleť nebo pleť se silným sklonem k akné či jiné kožní a zdravotní problémy, doporučujeme vám, abyste se před použitím nového výrobku na vaši pleť poradili s lékařem, ať už se jedná o domácí kosmetický výrobek, čistou surovinu nebo komerčně dostupný výrobek.

MINERÁLNÍ MAKE-UP V PRÁŠKU - ZÁVĚR

Takže, milí alchymisté? Už jste si vyrobili tento pudrový minerální make-up? Nebo se na jeho výrobu teprve chystáte? Dejte nám vědět, jak váš výtvor dopadl.

Pokud máte nějaké dotazy nebo potřebujete poradit, jak ho vyrobit, neváhejte nám napsat na marketing@handymade.sk

Rádi vám odpovíme a poradíme.

Přejeme vám, abyste byli stále kreativní a aby vás napadlo mnoho nových nápadů na tvorbu přírodní kosmetiky.

Do myelování, přátelé.